Giveaway de Craciun

Dragos

Giveaway de Craciun

Mesajde Dragos » 26 Oct 2018, 23:23

Salutare, avand in vedere ca se apropie luna cadourilor, colegul nostru de joaca DARK a venit cu ideea de a organiza un giveaway pentru toti miezii. Mai exact doreste sa ofere cadou un mouse de gaming(SteelSeries Rival 600) unuia dintre noi, cei care jucam aici. Acum ramane sa stabilim impreuna pe ce criterii se va acorda cadoul ...de preferat NU pe fraguri sau cine e primul in top(parerea mea)...mai degraba ceva care sa ofere sansa tuturor. Un exemplu ar fi cine aduna cele mai multe ore in luna noiembrie...sau cine aduna primul 50-60 de ore in urmatoarea luna...Ori am putea organiza o tragere la sorti, ne inscriem cu totii aici pe forum si extragem prin random.org.... In privinta asta va rog sa veniti si voi cu idei pentru concurs (poate sunteti mai inspirati sau poate ati mai luat parte la astfel de concursuri pe alte servere) sa vedem care e cea mai buna.
Din ce am auzit pe server e posibil sa mai fie doritori sa ofere mici giveaway-uri :) deci daca e ceva anuntati aici sa vedem cun ne organizam!
Daca va intrebati de ce am postat eu si nu DARK, e din cauza ca el nu are cont pe forum monentan si din motive personale, m-a rugat pe mine sa fac anuntul...deci va astept cu opinii/sugestii sa iasa ceva frumos in aceasta comunitate frumoasa! :D
mo0n_sniper
Site Admin

Re: Giveaway de Craciun

Mesajde mo0n_sniper » 27 Oct 2018, 09:14

O idee foarte buna. Felicitari de initiativa.
O sa ma uit si eu daca am chei de jocuri.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine
hocc

Mesajde hocc » 27 Oct 2018, 10:09

Cel mai bine e sa se dea pe merit, sa nu fie chiar aleatoriu. Dar sa fie ceva ce poate face oricine, deci excludem numar de fraguri sau locuri in top. La fel cred ca putem exclude si partea cu numarul de ore, ca atunci o sa fie cativa jucatori care o sa stea spectator doar ca sa adune ore.
Rica.

Mesajde Rica. » 27 Oct 2018, 12:59

Salutari ,eventual participa cine are un minim de 30 de ore pe server . Ca sa simplificam ideea lui Dark propun sa procedam in felul urmator:
Tot ce trebuie sa faceti este sa v-a lasa-ti numele dupa server si sa alegeti un numar de la 1 la 200 .
Castigatorul v-a fii ales prin random.org.

Exemplu:
Nume: Miez.ro
Numar: 1

Eu o sa ofer 2 cd key-uri :
-Counter Strike Global Offensive
-Grand Theft Auto V

Succes tuturor !
kev-

Mesajde kev- » 27 Oct 2018, 13:45

Super ideea,cred ca ar fi ok sa fie rasplatit si locul 1 din top..merita omul,a demonstrat ca merita acel loc,joaca curat,e credincios..zic si eu :lol: :lol: :lol: :lol: glumesc

Cel mai ok o tombola ,cum a zis colegu` mai sus,dar 200 am fi prea multi,ar fi ok de la 50-60 ore+ si in functie de punctaj,sa fie vreo 20-30 de jucatori(cei mai cunoscuti,care ne stim intre noi de ceva timp) :roll:
Mi-e dor de nea' Kalashnikov
Mi-e dor de-un cocktail molotov
Dragos

Mesajde Dragos » 27 Oct 2018, 13:45

hocc scrie:Cel mai bine e sa se dea pe merit, sa nu fie chiar aleatoriu. Dar sa fie ceva ce poate face oricine, deci excludem numar de fraguri sau locuri in top. La fel cred ca putem exclude si partea cu numarul de ore, ca atunci o sa fie cativa jucatori care o sa stea spectator doar ca sa adune ore.
Pai si ce criteriu sa punem? care da cele mai multe lame? :lol:
Mai asteptam idei pentru acest concurs sa vedem care e cea mai buna :D
FITZroy

Mesajde FITZroy » 27 Oct 2018, 14:43

Eu cred ca cel mai bine e cu tragerea la sorti !
Skipper

Mesajde Skipper » 27 Oct 2018, 20:05

Pro pentru ideea cu tragere la sort pentru jucatorii cu o anumita limita de ore.
Bismarck

Mesajde Bismarck » 27 Oct 2018, 20:06

Si eu sunt de acord :) idee buna
Atunci can Zeii vor sa ne pedepseasca,
ne indeplinesc dorintele!
Negative

Mesajde Negative » 27 Oct 2018, 20:39

UN MARE PRO ! JOS PALARIA DARK !

Înapoi la “Discutii Generale”