RCON Hacked 28.02.2017

mo0n_sniper
Site Admin

RCON Hacked 28.02.2017

Mesajde mo0n_sniper » 01 Mar 2017, 08:31

Se pare ca cineva a aflat parola de RCON de pe server si a intrat ieri si a dat banuri.
Am schimbat parola si am scos banurile.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
ZuZu

Re: RCON Hacked 28.02.2017

Mesajde ZuZu » 01 Mar 2017, 11:18

Mie mi s-a părut ciudat motivul banului la visky :-)))
Mă gândeam ca ai pus tu la anti cheat motivul ăla :-)))
Dar erai offline și am zis ca vb când te prind on.
Parola rcon e așa simplu de spart? Ține de securitatea celor de la hosting bănuiesc ☺
Imagine
GagaD

Mesajde GagaD » 01 Mar 2017, 12:36

Nu e aceeasi greseala si la shoot?
Imagine
ZuZu

Mesajde ZuZu » 01 Mar 2017, 13:41

La shoot și crz a fost pe baza logurilor din câte știu eu.
Moon a dat, nu a dat singur serverul sa nu se știe ce și cum.
La cei prinși cu anti cheat pe baza logurilor doar sa facă o curățenie în cfg și apoi vedem.
Ideea este ca poate nu au toți cei detectați de anti cheat coduri sau nu știu,cfg deocheat...le modifica alte sv cfg dar asta se întâmplă celor care nu se pricep cât de cât și nu știu cu ce se mănâncă iar în al doilea rand chiar de nu e ceva semnificativ, dacă la ei detectează ceva și la noi nu înseamnă ca au o setare ceva diferita și ideea este sa jucam toți default și sa avem aceleași avantaje din partea sv-cfg ..ca alții au pc de epoca iar unii i7 asta e altă poveste. O fi ceva semnificativ sau nu, cine sta sa facă cercetări? ei ar trebui sa scoată tot și sa joace cu aceleași setări ca noi. Pot fi și chestii nevinovate Cum ar fi cfg-uri pt lag. Fps. .teoretic nevinovate. .ca practic dacă la un pc vechi/conexiune slaba la net îi face sa meargă bine ca celorlalti cu pc bun, atunci înseamnă ca la cei cu pc/net bun zboară și joaca de parcă ar avea cod sau ce le face? :-)) și oricum partea cu tuning la cfg iese clar din aria default.
Am văzut în ultima perioada ca merge puțin sacadat la unii jucători și se plâng ca se mișcă ceilalți în poză și nu iau damage, asta de ex poate fi un avantaj față de ceilalți jucători din cauza setărilor aiurea nu te pot omorâ ceilalti pentru ca te miști în poze.. .. poate din cauza forțarii setărilor la rate și interp? Nu se împacă cu celelalte setări ale unor jucători sau e doar perioada asta când a mers sv mai greu?
Imagine
GagaD

Mesajde GagaD » 01 Mar 2017, 15:08

ZuZu scrie:La shoot și crz a fost pe baza logurilor din câte știu eu.
Moon a dat, nu a dat singur serverul sa nu se știe ce și cum.
La cei prinși cu anti cheat pe baza logurilor doar sa facă o curățenie în cfg și apoi vedem.
Ideea este ca poate nu au toți cei detectați de anti cheat coduri sau nu știu,cfg deocheat...le modifica alte sv cfg dar asta se întâmplă celor care nu se pricep cât de cât și nu știu cu ce se mănâncă iar în al doilea rand chiar de nu e ceva semnificativ, dacă la ei detectează ceva și la noi nu înseamnă ca au o setare ceva diferita și ideea este sa jucam toți default și sa avem aceleași avantaje din partea sv-cfg ..ca alții au pc de epoca iar unii i7 asta e altă poveste. O fi ceva semnificativ sau nu, cine sta sa facă cercetări? ei ar trebui sa scoată tot și sa joace cu aceleași setări ca noi. Pot fi și chestii nevinovate Cum ar fi cfg-uri pt lag. Fps. .teoretic nevinovate. .ca practic dacă la un pc vechi/conexiune slaba la net îi face sa meargă bine ca celorlalti cu pc bun, atunci înseamnă ca la cei cu pc/net bun zboară și joaca de parcă ar avea cod sau ce le face? :-)) și oricum partea cu tuning la cfg iese clar din aria default.
Am văzut în ultima perioada ca merge puțin sacadat la unii jucători și se plâng ca se mișcă ceilalți în poză și nu iau damage, asta de ex poate fi un avantaj față de ceilalți jucători din cauza setărilor aiurea nu te pot omorâ ceilalti pentru ca te miști în poze.. .. poate din cauza forțarii setărilor la rate și interp? Nu se împacă cu celelalte setări ale unor jucători sau e doar perioada asta când a mers sv mai greu?

adica? glumesc:))
Imagine
host

Mesajde host » 01 Mar 2017, 17:33

Zuzule tu sigur ai fost la rand cand sa u impartit glumele!!!!!!!!
MORTAL LIVE

Mesajde MORTAL LIVE » 01 Mar 2017, 17:43

A stat la coada inca !!! :lol: :lol: :lol: ;)
ZuZu

Mesajde ZuZu » 01 Mar 2017, 20:18

:lol:
Eu am valoare, nu stau la coadă :-))))
Imagine
VRossi

Mesajde VRossi » 02 Mar 2017, 12:01

Eu aveam probleme cu rateul (choke de la 4-5 pana spre 30 uneori; dupa ce am discutat cu m00n si mi-a spus sa setez 100.000 serverul a mers fluent, 0 choke. Referitor la configul lui shoot, mi l-a trimis si mie (nu stiu daca avea ceva aditional pe langa el), am jucat in jur de 30 min-1 ora... si in afara de cateva tunes (gen sa apara numele jucatorilor), nu am vazut nimic suspect. Parca juca si el tot cu 25000 rate. Tinand cont ca era un config care nu era default, am preferat sa-l sterg si sa revin la al meu. Acestea fiind spuse, pe unele harti mi s-a parut si mie suspect. Am jucat pe parcursul timpului cu jucatori de nivel mult peste el (de cu totul o alta varsta... gen acum 30+) si nu erau atat de siguri pe anumite pozitii. Tinand cont si de rate-ul acela prost, in multe situatii parea ca are si altceva decat skill (gen radar).

Referitor la cRz... am spus-o din primele zile cand am venit aici ca nu e curat, deci softul ala cred ca-si face bine treaba.
Life is like a RAiNBOW. You need both the sun and the rain to make its colors appear.

Imagine

Înapoi la “Anunturi”