Update-ul de iarna

mo0n_sniper
Site Admin

Update-ul de iarna

Mesajde mo0n_sniper » 10 Noi 2017, 18:37

Salutare,

Acum ca vremea nu mai tine cu noi si intram in casa mai repede sa jucam un cs am zis ca este timpul sa fac un update la server.

Am trecut la ultima versiune de linux: Fedora 26, iar cand o sa apara versiunea 27 o sa trecem la ea fuguta.
Am reinstalat serverul de cs de la 0 ca sa fie totul curat si aranjat.
Si *surpriza-surpriza* :D am trecut pe un server dedicat: CPU Intel(R) Xeon(R) quad-core, RAM 16GB, 2 placi de retea de 1Gbps
Pe partea de configurare am trecut la pingboost 3 si acum FPS-ul pe server sta langa 1000 curat:
CPU In Out Uptime Users FPS Players
68.00 220.51 402.83 152 89 1001.85 18
stats
68.00 215.71 395.48 152 89 1000.94 18
stats
68.00 213.04 392.04 152 89 999.18 18

Va asteptam la meciuri si sa va puneti setarile corecte pentru un joc fluid: viewtopic.php?f=16&t=756#p3778

Spor la fraguri !!!
I will not die a faceless slave forgotten by history.
ZuZu

Re: Update-ul de iarna

Mesajde ZuZu » 11 Noi 2017, 00:11

Moon, te vor cauta cei de la Valve sa te premieze pentru cel mai tare server de cs 1.6 :lol: :D

La mine merge perfect, pentru un pc din 2008 :lol: se misca impecabil cs-ul, unii se plang ca doar la noi au lag sau nu le intra gloantele cum trebuie sau cum sunt obisnuiti pe alte servere, Probabil tine de setarile lor din cfg si de jucatorii cu care s-au obisnuit, nu se compara experienta de joc pe un server steam only fata de un server cu valveri (noswear) Sa fim seriosi, nu au cum sa fie jucatori cu experienta si foarte buni si sa ramane pe cs non steam si in ziua de astazi, cel care afirma asta clar are scripturi sau alte prostii instalate care nu ar fi permise sau nu ar rula la fel pe steam.
In ciuda faptului ca serverul a fost aproape gol jumatate de an, si-a revenit in forta acum, mai stabil, cu jucatori seriosi care stiu sa se distreze jucand curat, poate vor aprecia mai multi calitatea serverul si vom mari echipa :D
Imagine
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 11 Noi 2017, 03:47

ZuZu accept premiul dar mergem toata echipa sa il ridicam :)

Despre cum se misca serverul eu zic ca acum e destul de clara treaba. Este un server care sta constant in 1000 FPS cu 100 updaterate, nu stiu cate servere din Romania ruleaza cu configuratia asta. Daca cineva zice ca ii se misca rau sigur nu este de la server.

Iar despre calitatea jucatorilor ai foarte mare dreptate, suntem jucatori Steam On care stim jocul, nu o sa fim niciodata un server 32/32 umplut cu jucatori No swear care nici nu stiu sa tina arma in mana. Si eu zic ca asta ne scoate in evidenta.

Sper ca pe langa afluxul de jucatori sa vina si oameni care vor sa ne ajute cu serverul pentru ca avem nevoie.

GG
ZuZu

Mesajde ZuZu » 14 Noi 2017, 15:54

C4 time trebuie pus inapoi putin mai mare 35 parca era? si nu ar strica ceva sa te atentioneze cand e bomba, sa afiseze in dreapta gen flash cum am mai vazut in alte parti, daca e galagie si se mai vorbeste nu auzi cand s-a pus bomba si nici vorba sa ajungi de la un x la celaalalt! :D
Imagine
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 15 Noi 2017, 23:49

Am pus 40 secunde la bomba sa dam mai mult timp Counterteroristilor, si mai multa panica Teroristilor. Hai sa vedem cum e asa, daca nu revenim la 35.
Este un plugin de atentionare cand e pusa bomba: in locul timpului rundei iti apare cronometrul bomebei cu rosu si semnul de bomba langa.

Înapoi la “Anunturi”