[Respins]Eliminare comanda /hp.

twist

[Respins]Eliminare comanda /hp.

Mesajde twist » 29 Mai 2019, 22:35

Propun ca, comanda /hp sa fie eliminata din doua motive:

1) Dupa ce esti ucis de alt jucator se poate vedea in dreapta cat dmg i s-a dat. Si chiar daca a luat fall dmg, se poate vedea perspectiva jucatorului dupa ce ai fost ucis.

2) Unele persoane folosesc comanda pentru a ajuta coechipierii care inca sunt in viata, impunandu-le ca au dat dmg la adversar, iar in acest mod coechipierii pot da rush pe adversar sau sa arunce cu he grenade.

Daca nu poate fi eliminata comanda, macar sa apara doar pe chat-ul caruia a scris-o.
mo0n_sniper
Site Admin

Re: Eliminare comanda /hp.

Mesajde mo0n_sniper » 30 Mai 2019, 08:58

Dar nu apare doar pe chatul celui care a scris-o?
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine
twist

Mesajde twist » 30 Mai 2019, 10:21

mo0n_sniper scrie:
30 Mai 2019, 08:58
Dar nu apare doar pe chatul celui care a scris-o?
Nu.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 30 Mai 2019, 10:28

Eu nu am vazut mesaj despre viata altui jucator cand da cineva /hp. Poti sa pui un screen shot te rog
Imagine
twist

Mesajde twist » 30 Mai 2019, 10:46

mo0n_sniper scrie:
30 Mai 2019, 10:28
Eu nu am vazut mesaj despre viata altui jucator cand da cineva /hp. Poti sa pui un screen shot te rog
Dl Moon, m-ati inteles gresit. Intradevar, nu apare nici o informatie despre viata altui jucator, dar unii jucatori mai competitivi folosesc comanda cu subinteles, atunci cand sunt ucisi, pentru "a le da un sfat" coechipierilor care inca sunt in viata, ca i-a scazut viata adversarului, si cum am spus la punctul 2, adversarul poate fi doborat usor cu un he.

Este ca si cum ar spune cineva ca "x" mai are "y" HP pe chat.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 30 Mai 2019, 10:50

Nu-i nevoie sa folosesti Dl :) .
Deci ca sa lamurim: doar pentru ca ceilalti jucatori vad ca ai scris /hp in chat stiu ca i-ai facut damage la celalalt jucator?
Imagine
twist

Mesajde twist » 30 Mai 2019, 10:55

Nu vad de ce ar avea rost sa o foloseasca daca n-au atins inamicul pentru ca se da pe perspectiva oponentului dupa ce a fost ucis.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 30 Mai 2019, 10:59

Dupa parerea mea nu mi se pare o problema asa mare. Nu exista o optiune de a ascunde comanda /hp, deci trebuie sa modifice pluginul ca sa nu mai fie afisat. Daca cineva modifica pluginul o sa il pun pe server.
Dar hai sa vedem si ce au de zis si ceilalti.
Imagine
ZuZu

Mesajde ZuZu » 30 Mai 2019, 11:09

daca da hp pe chat nu inseamna ca i-a facut damage sau nu .. unii au bind pe comanda si o dau mereu cand mor.. unii din obisnuinta, o au in cfg vechi.. Chiar nu este o problema, sunt lucruri mai importante de rezolvat :D de multe ori nici acela care da comanda nici ceilalti nu o baga in seama .. pur si simplu obisnuinta.. ca si bindul pe resetscore, cum avem astia slabi :)))) uneori facem 10-2 si dam din greseala tasta fermecata .. abia apoi ne dam seama :lol:
Eu zic sa mergem inainte :D
Imagine
UnQ
STEAM ID: STEAM_0:1:42955147

Mesajde UnQ » 30 Mai 2019, 13:42

twist scrie:
30 Mai 2019, 10:55
Nu vad de ce ar avea rost sa o foloseasca daca n-au atins inamicul pentru ca se da pe perspectiva oponentului dupa ce a fost ucis.
Eu de obicei dau /hp ca sa vad daca a luat damage inainte sa dau eu in ei (gen daca in dreapta imi apare ca i-am dat 50 si pe /hp apare ca mai are 10, stiu ca a mai luat 40 inainte, etc.). Nu m-am gandit niciodata ca ar da cineva /hp cu subinteles. De asemenea cateodata eu am bug la damage cand mor (imi apare ce damage am luat, dar nu si cat am dat), asa ca mai dau /hp. Ma rog, nu cred ca e asa important sa aflii cu cat l-ai lasat daca nu l-ai omorat, deci nu-s impotriva scosului comenzii :lol: , stiu ca mai sunt si alte comenzi scoase gen /me, altele nu cunosc.

In orice caz, sunt multi care spun "X ai grija sa nu stranuti", de ei ce sa mai spunem? :lol: Nu cred ca sta lumea sa vada cine a dat /hp ca sa dea HE, majoritatea nici nu se uita pe radar sa vada unde au murit coechipierii sau daca s-au dus toti intr-un site si l-au lasat pe celalalt gol :D

Înapoi la “Sugestii, Idei si Propuneri Server”