[Rezolvat] Sugestie pentru combaterea codatilor

Salahadin

[Rezolvat] Sugestie pentru combaterea codatilor

Mesajde Salahadin » 02 Feb 2016, 06:52

Propun plugin, deschis, sa poata fi folosit DE ORICINE, pentru vizionarea in consola a jucatorilor de pe server la momentul respectiv cu numele - steam id - IP - si ora. (parca era amx_whois sau whoip numai stiu.....)

- astfel orice jucator poate crea un demo pe un codat suspect, printeaza adresa ip

- cand nu sunt admini pe server (rusine lor, ar trebui sa doarma pe server frate, asa nu se poate) orice jucator poate pune la punct un codat, daca nu pt moment macar pt viitor.

- daca tii la server, pui mana si faci curat si tu, nu stai si astepti sau zbieri la admini ca esti tu paranoic, sa verifice pe nu stiu care. Adminii nu sunt oameni, nu intra pe server ca sa se relaxeze si ei.

- facut demo, facut print screen la lista cu jucatori, apoi urcat pe forum frumos toate dovezile pending review admin. End of cheaters.
mo0n_sniper
Site Admin

Re: Sugestie pentru combaterea codatilor

Mesajde mo0n_sniper » 02 Feb 2016, 09:44

Salahadin, sunt deacord cu propunerea ta: daca tii la server, pui mana si faci curat si tu.
Orice jucator poate sa faca un demo unui presupus codat si sa il puna pe forum. Acest lucru s-a si intamplat si eu incurajez asta.

Iar pluginul de afisare a IP-ului nu este necesar. Serverul este Steam Only deci banurile se dau pe steamid.
Se poate vedea steamid-ul jucatorilor in consola cu comanda status.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine
Salahadin

Mesajde Salahadin » 02 Feb 2016, 10:09

A.. perfect, nu stiam. E tot ce trebuie atunci.

Eventual sa notificam jucatorii in timp real pe server despre aceasta posibilitate. Sa apara un mesaj d-ala scris cu verde cand si cand, formulat frumos si diplomatic.

Din partea mea cred ca se poate inchide topicul.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 03 Noi 2016, 16:40

TC
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine

Înapoi la “Sugestii, Idei si Propuneri Server”