Unii admini isi cam bat joc de comunitatea asta

(OLDBOY)ala_micu
STEAM ID: ala_micu

Mesajde (OLDBOY)ala_micu » 11 Apr 2020, 00:57

In conditile in care suntem 8vs8 se da la vot d2x2 si 2 harti de awp asta doar pentru ca probabil 2/ 3 playeri au vrut sa joace awp plus ca se ceruse si sunny la vot dar bineneteles ca nu a fost dat
Ideea e ca nu iti poti bate joc de ceilaltii jucatori doar pentru ca 2/3 persoane vor awp
F1v3

Re: Unii admini isi cam bat joc de comunitatea asta

Mesajde F1v3 » 11 Apr 2020, 01:32

Salut, vot nu a fost, ce ai vazut tu acolo a fost votul automat, votul ala unde scriu playeri ce mape vor, sa ne intelegem, asa ca faza in care ai cerut tu sunny si nu ti au dat adminii este exclusa, pentru ca nu a fost vot dat de admini.
In afara de tine, nu am vazut nici un player care sa se planga de mapa data de sv, daca au fost ii rog sa ma scuze ca n am vazut. :|
Dar uitandu-ma pe hlstas, imi confirma ce am zis.
Imagine
Imagine
(OLDBOY)ala_micu
STEAM ID: ala_micu

Mesajde (OLDBOY)ala_micu » 11 Apr 2020, 14:08

Salut in primul rand nu este o plangere
Ci doar am postat pentru cei din conducere sa urmareasca activitatea unor admini
Iar povestea a inceput se juca pe train si cineva a dat vot daca sa se schimbe rezultatul a fost da
Iar dupa cateva min am intrebat de ce nu se da la vot daca tot a iesit ca sa se schimbe dar nu a raspuns nimeni iar apoi se discuta de awp india
Si hop urmatorul vot 2 harti de awp si d2x2 in conditile in care eram 8vs8 iar e cum spui tu ca a fost un vot automat cu atat mai rau pentru ca voi admini erati on iar in mod normal trebuia sa intrebati ce dam next
Cam asta face un admin
Plus ca din ce am vazut nu este prima data cand se intampla asta
Iar daca o tineti in ritmul asta
Vei vedea ca dupa o vreme or sa se joace admini intre ei
F1v3

Mesajde F1v3 » 11 Apr 2020, 14:36

am fost 3 admini, eu, ELLA si MOSSUL, votul cu *schimbam?* a fost dat de MOSSUL, ulterior ne am hotarat sa lasam votul automat sa intre, nu scrie nicaieri ca este obligatoriu ca adminul X sa dea vot din mapa in mapa, daca era asa, votul automat nu mai exista, de aia poti sa nominalizezi ce mapa doresti. Avand in vedere ca mapa *awp_india* nu s a jucat, am decis sa o lasam,tu ai fost singurul nemultumit, fapt facand topicul asta, nu poti sa multumesti pe toata lumea, daca se va da o sanctiune pe treaba asta, eu o sa mi asum, desi nu cred ca este cazul.
Imagine
Imagine
ELLA

Mesajde ELLA » 11 Apr 2020, 15:47

Subscriu ceea ce a zis Five. Votul cu "schimbam?" a fost dat de mossul. Ulterior m-a rugat pe chat admin sa dau eu vot cu ce doresc, spunându-i sa dea el, pentru ca mie îmi place train.
Votul automat de asta este făcut, sa poți nominaliza ce mapa dorești. A fost nominalizata "india", este ceva ieșit din comun sa se joace o mapa de awp pe server-ul acela? În primul rand, tu, ca jucător, trebuie sa FII ATENT ce votezi, ca de aia ies mape din alea, ca toți apasă "1" și, totodată, după cum ai spus ca ai vrut "SUNNY", nu te-am văzut nominalizand-o.
Arată-mi tu mie unde scrie ca eu, ca admin, trebuie sa dau vot la fiecare sfârșit de mapa. De ce mai este vot automat și posibilitatea de a nominaliza?
Eram 6-6 în momentul în care s-a schimbat mapa pe india, demo-ul poate confirma, hlstats la fel. Un număr decent de playeri sa se joace o mapa DE AWP, chiar și "india". Mie, atunci când nu îmi place o mapa, ies, intru dupa, nu fac topic-uri și ma plâng, ca știu deja ca nu poți mulțumi pe toata lumea!
Și când s-a mai întâmplat asta? "India" nu s-a jucat pe server-ul acesta, mai ales de când este full, de mult timp, se joaca doar la 3 dimineața, când suntem 4-5 playeri care NE DORIM MAPA RESPECTIVA. TE POȚI UITA SINGUR, CA SA TE ASIGURI!
Veniți sa va plângeți aici ca nu va place o mapa, sa fim serioși. Dacă ieșea "sunny", și dădeam eu, five sau mossul "india", ca ăștia eram prezenți, puteai spune ca da, punem noi ce mape vrem. Pana atunci, nu vad rostul. În fine, ma opresc aici. Nu are sens discuția, alții nu sunt conștienți ca nu putem juca doar ce le place lor și atat.
ZuZu

Mesajde ZuZu » 11 Apr 2020, 18:06

Eu unul nu sunt contra awp dar india se poate juca in 5vs5 maxim 6vs6 .... Daca doriti sa jucati si awp puteti pune la vot si una wp dar harta corespunzatoare..
Daca sunt multi jucatori ADMINII SUNT RUGATI SA ALEAGA HARTILE POTRIVITE, SA INTREBE CE VOR LA VOT SI CEILALTI JUCATORI. La urma urmei au cerut admin sa ajute serverul.. cu un vot, gag/kick/ban daca este cazul.. plus participare la alte discutii pe forum.

De cele mai multe ori nu se uita nimeni ce voteaza desi sunteti anuntati cu 7 secunde inainte ca urmeaza vot, nominalizati din timp hartile si le votati apoi.
Din moment ce a iesit la vot india probabil majoritatea a votat india, unora le place altora nu le place sub nici o forma.. ce e drept e si ca daca sunt deja 3 care cer india din 12 jucatori, apare la vot prima varianta, mai voteaza din greseala 1-2, ceilalti deja pot vota absolut ce vor ca nu mai conteaza, s-a stabilit votul :)

Hai sa facem in asa fel incat sa fie bine pentru toata lumea, daca jucatorii cer o harta, chiar si dupa votul serverului, se mai poate da un vot cu mapa care a iesit la votul sv. plus harta nominalizata de jucatori, in cazul de fata din ce am vazut in chat au fost doi care au nominalizat de_sunny.
Deci se putea da un vot cu india si sunny la 12 jucatori pe server sunt ok amandoua.. toata lumea era multumita. Si eu dau la vot harti chiar daca de multe ori nu imi plac sau nu sunt de acord cu ele.
Deci va rog sa incercati toti pe viitor sa faceti in asa fel incat sa va intelegeti intre voi si sa fie multumita toata lumea.. sau aproape toata.. ca absolut toti nu vor fi multumiti niciodata dar de multe ori se poate face mai mult, numai sa vreti.

Hai sa nu mai lungim subiectul, voi v-ati zis deja punctul de vedere, daca mai sunt altii care au ceva de adaugat, din cei care au fost prezenti pe server.. acum sau alta data.. nu stiu .. sunt liber sa isi spuna parerea si ei, o sa mai las topicul deschis o scurta vreme.
Imagine
host

Mesajde host » 11 Apr 2020, 21:18

Eu cred ca te ai cam grabit cu afirmatia <<< unii admini isi bat joc de comunitate>>>
Din ce stiu , tu ai mai intrat la un joc in decursul timpului.. mai des ,mai sporadic...atat cat ti a permis timpul /....este ok , dar pentru faptul ca in loc de vot, au fost nominalizari pentru harti ....... sa ajungi atat de repede la concluzia ca ADMINI CARE ERAU PE SERVER ISI BAT JOC DE COMUNITATE,,,, e cale lunga.....
Ala micu. poate ar trebui sa apreciezi faptul ca cei despre care vb, au fost de acord cu acces<slot>chiar daca orele tale sunt in decurs de anii de zile si fragmentate ...nu ar fi rau sa schimbi nikul in <Ala mare >si sa apreciezi timpul celor care se ocupa de server zi de zi .......
Ar fi frumos sa fi mai prietenos... iar daca consideri ca vrei o harta la vot ,vb cu admini sa o puna la vot ,pentru ca sigur o vor nominaliza

Înapoi la “Discutii Generale”