Discutie

host

Re: Povestea MIEZ.ro

Mesajde host » 14 Apr 2020, 21:59

Salut
La un moment dat m a intrebat Moon ::: nu postezi si tu in povestea Miez>> ,,, am spus ca nu am nimic de adaugat pentru ca tu ai spus efectiV tot ce as fi putut spune si euu...
Acum ma uitam < LA POVESTI >>> DIN POVESTEA MIEZ....
Nu am sa nominalizez pe nimeni;;;; vreau doar sa copiez idealurile prietenilor cu care ne am distrat anii buni de zile ....+

Povestea Miez, e ceva ....
E ceva ce te relaxeaza dupa o zi de munca, e ceva ce te face sa uiti de problemele de zi cu zi, e ceva ce fiecare om are nevoie...unii beau, altii au amante, altii stau prin sali de jocuri..fiecare om are nevoie de ceva in care sa evadeze. CRED CA NU TREBUIE SA ANALIZAM PREA MULT...Important este ca aceasta comunitate sa functioneze si atat timp cat este guvernata de bun simt si respect , nu vad de ce nu ar avea viitor. Deci, haideti sa jucam, sa vorbim, sa ne simtim bine, sa ne amuzam sa ne relaxam..si nu in ultimul rand sa ne respectaam!
Din punctul meu de vedere, problemele cu care s a confruntat comunitatea < miez> Au plecat in primul rand din lipsa decentei si a respectului pe care la inceput de drum unii playeri il adora . il venereaza ,dar pe final //// isi bat joc de el////
Omul despre care vb este super ok ... dar asta nu inseamna ca si ca atitudine aduce un plus sau ajutor ca si admin in comunitate.....
Nu ai luat atitudine.... in ce priveste...........
Cobra,,,,, ar trebui sa sti ce a facut!11
Pralea,,,,,ar trebui sa stii cum a continuat si referitor la cine...
despre just ...
Davidu.... nu cred ca ti a spus ca l am rugat sa nu mai fie morbid cu un coleg in anumita situatie .... ca nu s a oprit si a continuat..... a murit ,,,, si a trebuit sa intru sa le spun pe server ... nu a murit .. nu pot sa rad sa glumesc pe tema asta ,,, si indiferent de situatie nu am sa pot face glume macabre de genul asta mai ales sa rad de ele////pt asta am spus <<<< incadreazate in limita bunului simt......
Acum pe bune asta intelegi prin respect>>> prin distractie>>> pe ansamblu parerea mea despre lipsa ta de implicare a dus la :mistocareala de prost gust, de bulling referitor la jucatorii, care sunt noi, nesimtire din partea Oldboylor 4 la numar ....aici pot sa iti reprosez lipsa totala de a te implica ////
Ca omul cu pricina considera ca nu sunt in masura sa mi dau cu parerea care e limita de distractie intre 2 persoane ... ++gresit ... ca face acest lucru pe terenul nostru de joaca,,, trebuie sa respecte anumite reguli pe care << ciudat>>>toti le vor>>> si le considera ideale . hai sa ne respectammm...,..

In fine dupa ce am descoperit acesta frumoasa comunitate am ramas fidel conceptului de ,, fii om ,distreaza-te ,razi ,glumeste si respecta "- asta consider eu ca sunt principalele caracteristici care te fac sa revii cu placere pe acest server.
Vreau sa va spun ca am momente cand ca fiecare dintre noi , sunt obost ,suparat ,dar cand intru si joc alaturi de membrii acestei comunitati ma simt ca int-o oaza de liniste si relaxare ,uit de orice grija ,ma deconectez ,vreau sa va spun ca aici am redescoperit placerea de a juca
O alta poveste in care cei care vor sa se integreze apreciaza respect, bun simt.nu golaneala de santier,,,,
Toti cei care intra in comunitatea Miez ,,,,la inceput de drum ... vrem distractie .. respect,,, iar la final de drum.... nu alegem din propozitii decat ,,, hodorog scarba, arzate ar focul in gura, jegosule,,,unde doamne este distractia si respectul pe care toti il vreti>????
Eu vad ca povestea se schimba, in timp ce oameni care la inceput de drum :: sunt amabili respetuosi cu bun simt ,,,, la un moment dat uita de .. respect de bun simt .... ramane doar o golaneala de prost gust pe care o considera <punerea amuzamentului serverului in umbra>
Pe undeva pare inevitabil, chiar daca la un moment dat , vrei sa pari altfel /.. pe final nu ai cum sa nu fi tu insuti indiferent cat vrei sa schimbi
Ca si concluzie ////eu unul va multumesc ,,,, faptul ca am avut ocazia sa ne distram impreuna,,,,,,,,,,,,,,, si cei care vor sa se distreze.... sa si analizeze comportamentul oamenilor cu care ne petrecem timpul liber,,,este fantastic
Multumesc frumos....
Continuam cu level up>>> pt comunitatea MIEZ
Hai sa ne distram sa fim prietenosi ...,,, bun simt si respect ...
MOSSUL MOS

Mesajde MOSSUL MOS » 15 Apr 2020, 00:13

Salutare tuturor ! Host, principiile mele au ramas aceleasi. Faptul ca imi reprosezi mie niste derapaje ale unora chiar nu-si are rostul! Exista si au existat metode de a ,,linsiti" asfel de atitudini. Nu inteleg de ce trebuie sa fiu eu raspunzator de ele! Ce nu intelegi tu este faptul ca nu poti fi ,,etalonul" la ce-si permit anumiti oameni, da, intre anumite limite mai intinse dar nu cazut in vulgar sau obscen. Nimeni nu a fost vulgar sau obscen pe acest server si nu ma simt vinovat nici o secunda ca as fi tolerat vulgaritati, pentru ca nu s-au intamplat asfel de lucruri .
Dupa ce m-am chinuit sa inteleg motivele pentru care ai adoptat politica ,,pumnului in gura"' si neintelegand..am vazut ca pana la urma ai argumentul final....CUI NU-I PLACE SA PLECE''. HOST AU PLECAT...VULGARII, OBSCENII, MORBIZII...AU PLECAT. Te rog nu ma gasi pe mine vinovat de asta! Ganeste-te la atitudinea ta, la modul cum ai tratat lucrurile si la faptul ca TOTI au plecat. Ok...nu s-au ridicat poate la un ANUMIT nivel.., da, printre noi nu sunt numai academicieni, dar asta facea farmecul...ca toti se regaseau aici. Nu sunt eu VINOVATUL ! Daca macar acum cauti cauza radacina si nu VINOVATUL poate o sa vezi si intelegi ce a dus la asta. Vorbesc ca un mos acum dar stii, tatal meu avea o vorba :
ESTI CU ATAT MAI INTELIGENT CU CAT POTI SA TE RIDICI DAR SA TE SI COBORI LA NIVELUL ORICUI !! Mare adevar! Daca vrei un server exclusivist ai reusit! e ok. Daca vroiai o comunitate trebuia sa-i accepti pe toti si sa-i elimini pe cei care depasesc anumite limite ,DE BUN SIMT ! Eu unul iti doresc succes tie persoanal in a ridica nivelul acestui server! Sper sa reusesti ! Nu am stiut despre noul server pana in seara in care s-a deschis dar o sa am exact aceleasi principii pe care le-am avut aici. Si nu..nu o sa fiu de acord in a se da ban celor ce joaca pe Miez, nici cu remove la adminii care mai au grade si pe alte servere. Intelege ca incercand sa ingradesti oamenii, mai ales in mediul virtual nu duce la nimic. Eu unul nu voi renunta la Miez..stiu ca sunt oameni care nu vor veni pe alte severe , si-mi va fi drag sa-i vad pe Miez. Povestea Miez va continua...trebuie sa continue macar pentru efortul pe care-l fac Moon si Zuzu pentru asta. Poate ca va continua cu alfel de oameni, SUPERIORI,...poate cei vechi se vor intoarce...cine stie...Iti doresc tie personal sanatate..si NU..nu o sa te blochez/scoate de pe steam/fb sau restul dintru simplu motiv..ai lucruri bune pe care pot se le ,,iau'''de la tine!!
ottovon511
STEAM ID: STEAM_0:0:62687398

Mesajde ottovon511 » 15 Apr 2020, 02:42

Salut
Moșul, e ultima persoana căreia mi-as dori sa ii iau apărarea, mai ales ca este supărat pe mine pentru ca l-am făcut nesimțit la un moment dat. Oficial, imi cer scuze pentru ca l-am jignit.
Povestea miez este urmatoarea: serverul este în stop cardiac de mai bine de un an de zile și nu datorita faptului ca am luat eu un ban pentru un motiv stupid, singurul lucru pe care îl mai puteai face pe server în acel moment era sa faci mișto și sa aștepți sa primești gag, ban etc. Cererea de unban a fost făcută pentru ca să vadă și alți playeri modul de operare al adminilor.
Afirmați ca sunteti prieteni marea majoritate dintre voi însă de fapt nu sunteți.
Comportamentul adminilor este agresiv și chiar abuziv pe alocuri, pentru cuvinte gen "ajunge" "culcat" "slabule" "ți-e frica" etc sa dai gag, ban deja este prea mult.
Lumea nu mai juca de placere pe acest server, majoritatea intrati și jucati din obișnuință, multi dintre voi aveți formate bisericuțe, bisericuțe și va tot înțepați pe unde apucați. Nimeni nu mai este relaxat aici, cum cineva spune un lucru, gata gag, ban etc. Tot ce se întâmplă aici ar trebuie sa fie relaxant, toată lumea sa se simtă bine, nicidecum sa fie luat în serios sau la modul personal tot ce scrie cineva pe chat ori la microfon.
Faza cu mușchii umflați pe acest server nu este un mit însă nu e frumos sa ne arătăm mușchii doar din spatele calculatorului.
În legătură cu ce a scris host ca nu a luat moșu vreo măsură în legătură cu mine, nu are nicio vina moșu. Singura persoana pe care am jignit-o pe acest server a fost doar el, nu mai știu dacă am făcut-o pe chat sau în privat. Chiar l-am rugat de multe ori sa îmi dea ban și îți poate confirma pentru ca sa termin odata pt totdeauna cu acest server.
Pe tine, host, nu știu dacă te-am vazut de 10 ori pe server în toți anii în care am jucat. Am văzut ca deja ai gonit, banat câțiva playeri vechi, în scurt timp o sa rămâneți doar voi adminii cu aceasta atitudine. Nu acceptați nimic, parca sunteți Dzeu din spatele tastaturii.
E un amarat de joc și nu necesita sa fiți încordați, stresați. Nu mai luați asa în "nas" ce scrie cineva pe chat ori ce spun toți la microfon și poate mai aveți vreo șansă să salvați ce ați creat în urma cu câțiva ani. Dacă veți fi la fel de obtuzi și plin de "voi" o sa rămâneți singuri.
Va urez succes și nu e la mișto!
host

Mesajde host » 15 Apr 2020, 12:49

Salut
Ca si om ca si jucator< mossul> nu am efectiv nimic ce sa ti reprosez, din contra am spus de fiecare data ::ca esti unul dintre oamenii cei mai indulgenti si cu bun simt
Ca si oldboy mosul aici am ;; varianta scurta este faptul ca nu eu, nu alti, ci TU... ar fi trebuit sa iei atidutine in ce priveste derapajele celor din old boi < ma refer strict la 4 old boi> nu la ceilalti playeri care joaca cu oldboy ca si tag>>
In fine... vreeam sa spun ca : si eu am banat unul din old boi acum 2 zile...dar nu am facut o cu rautate sincer....uite cum a decurs filmul...sunt convins ca poti vedea imaginea....
In momentul in care sa finalizat transhumanta ,,,<absolut orice referire este doar la cei 4 old boi>si au ajuns pe pasiunea cea verde si frageda,,unul dintre old boi a avut o revelatie>>cum italiana nu mai este la moda>>> a pus problema asa>> i have some unfinished business to sort out@ aici recunosc ca am copiat pe gogle>> a intrat in primul bar a bagat 2 berici si a fugit repede inapoi la pepiniera>>>aici a inceput un fel de dialog>>>DA NENEA,,, DA DUMNEATA ,, DA DE CE...mai lasa ma de voie vezi de treaba da mi pace ,,,,am crezut ca am scapat.... nici vorba))) inapoi pe pajiste de acolo in birt inca o berica sa prinda curaj si iarasi in pepiniera>>sa fiu sincer nici eu nu am stat degeaba pt ca ma gandeam ca vine inapoi old boiul)) asa ca am bagat 3 flotari 2 genoflexiuni si un singur abdomen atat am putut recunosc>> cand a intrat old boiul am vazut ca am muschii incordati si am zis ok .....a inceput iarassi cu :: DA NENEA DA DUMNEATA DA DE CE >>>>l am avertizat :: ai grija ca am pe biroul pumnul de bagat in gura < asa ca lasa ma de voie ... el Nu SI NUA
Ajuns la limita rabdari am luat pumnul de bagat in gura ....cu un icnet scurt.... asta a fost imi spun am scapat:::si am si rasuflat usurat)))problema este ca doar eu am crezut asta >> nu si el)))
S a dus pe fb sii a scos pumnul din gura la inlocuit cu un deget)))nu genul de deget din care sugi .. degetul care il pui la gura ca imoticon cand gandesti)))iar degetul a si gandit>>> ia spunemi tu mie acum ?? cine este imatur???? si si a dat si un like dupa))))

I n acel moment am realizat ca sigur despre mine era vb.
Lasand gluma la o parte eu unul va felicit ca ati deschis un alt server ::: Daca privesti imaginea de ansamblu, seara suntem 50 de oameni pe 2 servere si nu sunt toti online.....deci nu poti sa tii 100 de clopotei intr o balta in care incap doar 50....sa nu mai vb de faptul ca mai sunt si clopotici sau clopotele<<<
Foarte bine ati facut ajutand comunitatea miez sa se dezvolte////
[OLDBOY]davido

Mesajde [OLDBOY]davido » 15 Apr 2020, 14:42

Va sulut lume.M-am decis greu sa mai scriu ceva in legatura cu acest server,vazand ca se inchid subiectele mai rau ca in dictatura,dar poate ca macar moon sa traga o concluzie pertinenta in legatura cu ce s-a intamplat pe server,vis-a-vis de "oldboy".Multi nu stiu ca defapt domn admin Host pandea cu mult interes primul moment in a si arata "puterea" decizionala actionand acum,chiar fara motiv distrugand ce au creeat altii.Totul a inceput cand dupa dese discutii de "ss" pe Taj,am facut remarca.."e slab adminul care nu vede un codat si trebuie sa-i faca ss.A sarit de fundic in sus spunand "adica ce vrei sa spui ca sunt incababili ,slabi si nu isi fac treaba adminiii?"....deja deaici incerca sa urce atacul ca fiind ,atac la "justitie".Am spus ca e neprofesionist sa faci aiurea ss pe player fara a sta macar putin pe el sa vezi cum joaca,atat.Dar el o dadea inainte..."adica ce vrei sa spui Davido,is adminii incompetenti?"...zic,e neprofesionista treaba cu ss aiurea,da sunt neprofesionisti...Vorbiind atent cu el stiam ca urmeaza...justitia lui...asa ca nu i-am lasat portita sa actioneze,repetand de 3-4 ori....sunt incompetenti adminii zici?...bine...Deatunci omul,mare admin cu justitia in mana,astepta mocnit,eu fiind mai trecut prin viata ,stiind sa evit orice situatia in ai da motivatia deplina.S-a ivit taman cand Termita a fost in spital sa se ofere aparatorul din oficiu al lui, la cuvintele spuse de mine raspunzand la intrebarea cuiva:"unde-i Termita?"...eu: "A murit"...s-a destramat clanu, ca in multele glume dintre noi,acceptate de participantii directi.El si-a spus,..gata e momentul sa se arate justitiar si sa-l atac ,ca e josnic cum vorbeste Davido....urcand iar aiurea greutatea cuvintelor ,doar doar ,are succes si atinge la inima....motavandu-i justitia proprie. Lui Termita i-am spus,si Mosu ma cunoaste personal...ba chiar si Just, ca sunt intr-o situatie "speciala" in care chiar eu nu mi-as permite sa atac prin glume indecente chiar jignitoare un prieten,chiar si virtual fiind. Nu etalez aici exact ce si cum,dar Odata ce nu am primit de la persoanele implicate nici macar o mustrare orala si nici scrisa....nu vad atacul "avocatului din oficiu".Restul ca si Just a pus paie pe foc a foast doar cireasa de care s-a folosit si mai mult.Eu am o varsta la care nu-mi permit sa pierd ce am castigat,prietenia unora si asa va ramane ,ca pe server,ca in realitate.Am cei 6-7 ani de acasa si stiu sa ma comport si m-am retras linistit,gasind alte servere mai putin dictatoriale.Nu are rost sa mai amestec alte nume aiurea,"cu parintii te nasti,prietenii ti-i alegi".Va salut....daca nu stergeti sau inchdeti si acest mesaj.... p.s....in 10 ani de joaca nu am primit nici macar "gag" pe zeci de servere...eu zic ca spune ceva.
Danny

Mesajde Danny » 15 Apr 2020, 15:19

Salutare.

Am zis ca nu ma bag in problema pentru ca nu am fost de fata atunci, nu stiu exact despre ce e vorba. Insa din ce am inteles de la altii, s-a facut o gluma referitoare la TERMITA cand acesta era in spital, gluma fiind ca "a murit". Host a intervenit, cerandu-va sa va opriti cu astfel de glume. (sper ca am inteles eu bine).

Parerea mea: (nu ca o conta prea mult..)

OLDBOY - vad ca unii spuneti in comentarii ca aveti cei 7 ani de acasa... ori tocmai spunand asemenea glume, indiferent cat de prieten esti cu persoana respectiva, personal mi se pare ca dovedeste ca defapt va lipsesc cei 7 ani de acasa. Sunt unele glume, care dupa parerea mea, NU SE POT FACE, indiferent cu cine le faci. Ori asta este una dintre ele. OK.. s-a facut gluma, host v-a atras atentia... subiectul trebuia sa se incheie (chiar am inteles ca ulterior host a incercat sa discute pe server problema, insa just a inchis microfonul si s-a facut ca ploua. Urat din partea ta, just). Insa, cum orgoliul e mare... au intervenit fazele gen "cum imi spui tu mie cum si cu cine sa glumesc" si etc, faze din cauza carora am ajuns unde suntem acum.

host - cred ca a gresit inchizand topicurile de pe forum. Trebuiau lasate, discutate problemele la inceput, lamurite si aia era. Se termina balamucul

S-a ajuns prea departe.. s-a "imbolnavit" comunitatea noastra..insa toate trec.
Unii au plecat, altii vor veni.. nimeni nu este indispensabil.

PS: Ma bucur totusi ca se pot discuta lucrurile, macar acum, in al 13lea ceas si poate ca se vor si rezolva (asta daca mai renuntati la orgolii:)
Imagine

Imagine
mo0n_sniper
Fondator

Discutie

Mesajde mo0n_sniper » 15 Apr 2020, 16:15

Am mutat postarile aici ,ca fiecare sa poata sa isi spuna parerea despre ce s-a intamplat in ultima perioada pe server.

Vreau sa purtam o discutie civilizata fara injurii altfel o sa se ia masurile de rigoare.

I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine
host

Re: Discutie

Mesajde host » 15 Apr 2020, 16:49

Domnul davido .....ma bucur ca ai o parere atat de optimista si buna despre tine .. poti sa ti spui punctul de vedere oricand ....
Ce te rog ,,,, nu profita de faptul ca nu pot sa fiu ironic si sa fac glume pe seama ta ......asta datorita faptului ca esti intr o situatie mai speciala....asa ca te rog nu fi ironic .....
L a subiect..... ;;; nu ma interesezi nu esti un vip pe care sa il urmaresc ,,, la colt ....esti doar un player care avea bun simt in momentul in care a dat buna ziua pe serverr....cand ai facut glume proaste pe server si cel in cauza era in alta parte ti am spus ,pune o limita e urat ce faci ;; si da pe forum am folosit pumnul din dotare care il aveam le indemana si pe final ti am spus limiteaza glumele macabre ,, pt ca pe server la un joc nu esti acasa esti in comunitate si eu asa am considerat ca nu e in regula...
nici acum nu pot sa rad despre asa ceva
Ca tu faci teoria conspiratiei in care esti asteptat .... sa fii prins ,, poate ar trebui sa iei in vedere si fapul ca ai un comportament neadecvat ,,,, cum spui tu<<<< la m simtit mai aproape de mine si atunci pot sa spun ce vreau oriunde si oricand....poti face asta .... sunal vb cu el ,,ei ,, e alegerea ta dar nu in trun loc in care nu esti singur ,,,, un loc in care esti doar un player si unde cum stii si tu, ar trebui sa ai bun simt, decenta plus respect ............. nu de alta dar mai sunt si altiii in zona....
justMe
STEAM ID: STEAM_0:1:56184022

Mesajde justMe » 15 Apr 2020, 18:13

Salut ! 1 danny daca nu erai de fata abtinete sau informeaza-te inainte sa dai din degete pe tastatura aiurea !
2 host 1 la mana cat beau unde beau e strict problema mea ti-am mai atras odata atentia ca viata mea personala nu e subiectul tau de discutie nu te intereseaza pe tine atata timp cat nu am ajuns sa iti cer tie parerea sau sa imi fii model in viata
2 glumelw macabre nu mi apartin imi asum luar-ai foc in gura slabane hoasca hodorog si inca sustin ca atata timp cat x imi permite nu vad de ce ar fii problema ta nu mi se pare atat de jignitor iar daca te deranja imi spuneai ca un barbat ce te consideram . Nu dai cu pumnul . Aici tati e un mediu virtual si buna functionare a amicitiilor se bazeaza pe glume mai bune sau mai putin bune dar repet nu sa intrecut masura . Eu nu am vazut unul singur care sa se planga ca eu justme l-am jignit pe server in toti acesti ani de activitate. Pumnul tau pe care ti l-am transformat in deget care mai si gandeste ma lasa rece. Am incercat in nerepetate randuri sa discut cu tine mai baut sau mai treaz raspunsul tau nu are rost sa ti l repet banuiesc ca iti amintesti! Ma acuzai de imaturitate pai ce sa spun ma bucur mult ca mi-ai dat dovada de maturitate cand m-ai banat pe server si forum o mica paranteza(esti modelul meu de om matur) sa revenim. Nu te-am jignit niciodata si nu te-am catalogat ca fiind in x fel te-as ruga ca afirmatiile si catalogarile ca as fi un crasmangiu sa ti le tii pentru tine atata timp cat nu ma cunosti ! Ti-am zis si pe server sa nu imi bagi cuvinte pe gat jegos nu am folosit vreodata si nici nu voi folosi ne avand in vocabular cuvantul asta! Inchei aici desi ar fi multe inca de spus dar nu vreau sa te plictisesc sau sa iti obosesc ochii duoa efortul depus acum 3 zile de a imi da ban svr forum pe motivul doar de tine stiut kkk mie nu mi-a spus prea multe ! Cat despre banul pe server il poti lasa nu ma deranjeaza chiar ma bucura ca pot evita legaturile cu oameni ursuzi precum esti ! In rest te salut cu respect ! Spor in toate sa ai
mo0n_sniper
Fondator

Mesajde mo0n_sniper » 15 Apr 2020, 18:26

just mi-ai scris pe steam ca vrei sa iti scot banul pe steam sa iti spui parerea si ca nu o jignesti pe nimeni. Apoi vi aici si faci tamtam cu limbaj necivilizat. Si pe chat la fel.
Dovedesti ca host a avut dreptate fara sa mai fie nevoie de altceva.

De data asta banul ti-l pun eu.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine

Înapoi la “Discutii Generale”