Discutie

Shoby
STEAM ID: https://steamcommunity.com/profiles/76561197999605860/

Re: Discutie

Mesajde Shoby » 18 Apr 2020, 01:46

Salut ! Moon pe serv sunt o tona de admini care nu sunt " activi " ( adica au admini degeaba ) si cand li se pune pata pe tine incep sa te accidenteze. Host-ul m-a considera un alt player acum cateva luni cu acelas nick. Insa i-am explicat ca nu sunt aceasi pers si am rezolvat-o. Dar sunt alti admini care au anumite apucaturi gen " Shoby vreo prob ? " ( aviz amatorilor :) ) . Ideea este ca io din ce am vazut totul sa stricat pe acest serv . Eu ca si player relativ " nou " , MOsul, Davido ,Termita, just,plus alti care vb si glumesc intre ei ......Ei m-au facut sa raman pe acest serv dupa 5 ani pe alt serv care sa inchis . Cu glumele lor.... cum spune Host " proaste "... si apropos glumele proaste sunt acelea care nu le intelege cel cu care se glumeste ,nu cel care sta si aculta, si totusi pe de alta parte au fost placute de toata lumea . Pentru ca daca nu ereau placute nu se statea pe serv . Nu dati vina pe cei ce v-au tinut steagul sus tot acest timp. Si pe mine m-a deranjat cum a spus-o host-ul , dar asta este . Credeti ca daca io ii reprosam nu ma bubuia ? oohoo noi sa fim sanatosi :) Dar faptul ca ni sa cerut.... sa schimbam serv intr-un mod atat de gratios la 11-12 playeri ca nici nu mai stiu cati eream ... Adica sunt de ideea ca daca 10 pers imi spun ca sunt beat, ma duc sa ma culc , nu incerc sa ii conving ca sunt sobru... Cat despre host e clar ca nu poate fi o forma de incredere el insasi cand iti pleaca un serv intreg si el se absolva de orice vina. Cel putin asta inteleg eu . Pacat, pentru ca suntem oameni si acesta este un joc , in loc sa ne banam si sa aruncam mortul din curtea unu altuia ..... multa sanatate.

Oricum ce a fost nu o sa mai fie , nu poti calca in ceva moale si sa traiesti cu speranta toata viata ca poate... a fost iarba .
TM01RSX
STEAM ID: STEAM_0:1:229726807

Mesajde TM01RSX » 18 Apr 2020, 03:37

Eu am plecat pe serverul celălalt, si azi eram 32 de playeri si am rămas surprins. Miez era gol. Acu stau și mă întreb, se cearta 4 oameni si pleacă toți? Unde e neregula cea mai mare aici? Se pare că lumea a ales locul mai "călduț" . Eu ma simt super bine pe miez, o sa mai intru când e. Și eu am luat ban de la host cu motivul hhh, fara poze etc. Inițial a spus că mi-a făcut poze și am ieșit, nu știu ce să zic. E nasoala situația creată, am înțeles că avea cv ani serverul. Sper sa se rezolve problema și să fim toți happy din nou. Numa' bine, rău la nime'.
Danny

Mesajde Danny » 18 Apr 2020, 10:21

E nasoala situația creată, am înțeles că avea cv ani serverul.
Are, nu avea si va continua sa aiba. Si asa cum "s a depopulat", se va si repopula, in timp. Asa cum ai spus, s au certat 4 oameni si au plecat mai multi.. de ce? Efectul de turma? Convinsi de catre altii, la modul "hai dincolo, sa l ardem pe host"? Am ramas dezamagit de unii... la care nu ma asteptam. S au introdus oarecum ca si victime (s au victimizat) in acest "show", fara a fi defapt afectati cumva...

Chiar nu mai conteaza... viata merge inainte. Toate trec. Noi sa fim sanatosi ;)
Imagine

Imagine
TM01RSX
STEAM ID: STEAM_0:1:229726807

Mesajde TM01RSX » 18 Apr 2020, 11:58

Da, ai dreptate, viata merge înainte. E un joc totuși. Mi-e frica de ziua când va veni un război, o să devenim canibali

Înapoi la “Discutii Generale”