Sustinere server 2018 !

MOSSUL MOS

Sustinere server 2018 !

Mesajde MOSSUL MOS » 24 Ian 2018, 20:16

Buna seara din nou ! O sa postez si aici ceea ce am scris deja pe chat :
Am o propunere pentru a sustine aceasta comunitate. Mi se pare normal si de bun simt ca cei care suntem playeri constanti pe acest server si care dorim sa facem ceva pentru ca TOT NOI sa ne simtim bine( abia astept sa ma tachinez cu Vader referitor la lama aia:))) sa ajutam sustinerea fianciara a acestui server.Drept urmare MOON , HOOST, ZUZU, va rog sa gasiti o modalitate prin care CEI CARE DORESC sa poata ajuta acest server. Modalitatea de plata va rog sa o gasiti voi si sa o postati pe forum. Am discutat acum 5 minute pe server si TOTI playerii vechi (mosii si nu numai) sunt de acord cu acest lucru. O ultima precizare: ACEASTA ESTE INITIATIVA MEA , NICI UNUL DINTRE OWNERI NU A SOLICTTAT VREUN BAN PENTRU SERVER!!! Cred ca la cati suntem, suma va fi modica si nu va fi o problema. Baieti cine e de acord va rog sa lase raspuns! Owneri, va rog gasiti repejor metoda de plata cat ma simpla.
Deci : CINE E CU NOI?????????
MACY

Re: Sustinere server 2018 !

Mesajde MACY » 24 Ian 2018, 20:19

Eu sunt deacord astept metoda de plata .
mo0n_sniper
Fondator

Mesajde mo0n_sniper » 24 Ian 2018, 20:20

O sa vorbesc cu host, ZuZu si Mortal sa vedem si parerile lor si o sa postam aici. Oricum o sa fie donatiile o sa fie doar pentru cei care doresc si vedem cum facem si cu metodele.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine
kev-

Mesajde kev- » 24 Ian 2018, 20:26

Cu cea mai mare placere o sa sustin !
Mi-e dor de nea' Kalashnikov
Mi-e dor de-un cocktail molotov
host

Mesajde host » 24 Ian 2018, 20:42

Salut !!! Moon lasa te rog o postare cu cat te incarca mentenanta pt server si forum ....si o modalitate de plata!!"! Parerea mea e ca cel mai usor ar fii un cont bancar ///
*LORD TERMITA*

Mesajde *LORD TERMITA* » 25 Ian 2018, 14:43

Salutare tuturor ,
cum am dicutat si aseara eu si Vader suntem intru totul de acord sa sprijinim aceasta comunitate alaturi de care petrecem clipe frumoase.
Astept sa ne spuneti modalitatea si suma aferenta .
Multumesc .
mo0n_sniper
Fondator

Mesajde mo0n_sniper » 26 Ian 2018, 11:32

Salutare,

Ii multumesc lui Mossul si tuturor pentru initiativa avuta.

Am discutat si cu restul ownerilor si am zis ca ar fi bine ca cei doresc sa contribuie pentru comunitate sa o poata face.
In primul rand vreau sa va spun ca donatiile nu sunt in niciun fel obligatorii, se doneaza doar daca se doreste acest lucru. Dar in schimbul donatiilor nu o sa se primeasca nimic aditional pe server. Nu o sa avem niciodata un sistem de VIP sau jucatori care au viata/damage diferit in functie de donatii, sau sa se primeasca admin pentru donatii.
Nu o sa se faca diferente intre cei care doneaza si cei care nu.

Momentan costurile lunare sunt de 10 euro pentru site/forum si 50 euro pentru serverul dedicat pe care ruleaza serverul de CS. Serverul de CS l-am mutat pe dedicat pentru o protectie DDoS mai buna impotriva flood-urilor si pentru a rula mai bine cand sunt mai multi jucatori pe server. Pe viitor o sa mut si serverul si forumul pe o solutie mai ieftina.

Pentru donatii nu este o suma anume necesara, fiecare poate sa doneze cat considera. Modaliutatiile de plata sunt urmatoarele:
Transfer bancar: IBAN: RO65BTRL03901201N25810XX , Nume: Stefan Anica , Banca Transilvania
Email PayPal: mo0n_sniper@yahoo.com

Pe langa donatiile financiare ne puteti ajuta si in alt fel. De exemplu facand publicitate la server, sau daca aveti cunostiinte de webdesign pentru forum, sau cu pluginurile AMX sau cu orice altceva la care va ganditi ca ati dori sa ajutati comunitatea.
Imagine
MOSSUL MOS

Mesajde MOSSUL MOS » 27 Ian 2018, 16:20

Gata! Virat in cont! Sunt perfect de acord cu Moon. Nimeni nu va primi absolut nimic in urma acestor donatii! Ma refer la admine, privilegii unban etc . Repet, este o sustinere benevolava a comunitatii.
Deci : CINE E CU NOI???
mo0n_sniper
Fondator

Mesajde mo0n_sniper » 27 Ian 2018, 18:01

Mersi Mossul
Imagine
*LORD TERMITA*

Mesajde *LORD TERMITA* » 28 Ian 2018, 07:23

Salutare , asa cum am discutat eu si VADER ,Luni dupa amiaza va confirm donatia pentru acest server care mi-a intart la suflet .
Va multumesc

Înapoi la “Discutii Generale”