[RESPINS] Cerere unban foxyyy

foxyyy
STEAM ID: STEAM_0:0:3544907

[RESPINS] Cerere unban foxyyy

Mesajde foxyyy » 11 Ian 2020, 20:00

Nick: foxyyy
Ai citit regulamentul: Da , l-am citit ..
Data si ora: 19:37 11/01/2019
Dovada din consola (copy paste):************************************************ Informatii despre Ban Nume: foxxy SteamID: STEAM_0:0:3544907 Motiv: cheat Timp de Unban: Ban Permanent Nume Admin: *LORD trib_ZuZu* Admin SteamID: STEAM_0:0:81736175 Daca tu consideri ca ai fost banat pe nedrept contacteaza website-ul: http://CS.MIEZ.ro/forum ************************************************

Motivul pentru care ceri unban: "Cheat"
Alte dovezi: --

Deci o scurta poveste cum am primit eu ban din cate am inteles!

Astazi nu stiu orele exact sa va mentionez orele , dar pe mapa de_barcelona ADMINUL LORD UNQ mi-a cerut war gods , i-am spus sa astepte putin sa-l descarc , dupa ce l-am descarcat intru in WAR GODS si-mi da eroare pe WINDOWS 7 mie cand imi merge cand nu-mi merge ... I-am facut screenshot si i-am aratat ca este wg-ul specific windows-ului 7 + ca-mi da eroare , m-a lasat sa joc fara nici o alta discutie .
Am mai jucat vreo cateva runde dupa care am parasit server-ul MENTIONEZ NU AM LUAT BAN CAT TIMP AM FOST PE SERVER !!
Dupa ce am iesit m-am dus la un mix si dupa care imi da mesaj MOSSUL
Ma intreaba daca joc cu vermillion
Eu i-am spus ca nu , de la ce te-ai luat ?
Imi zice ca ai primit ban pe server..
Eu putin in dubii si foarte confuz am presupus ca poate e o greseala
I-am zis ca n-are cum
Mi-a zis sa fac cerere ..
L-am batut putin la cap pana mi-a zis CA ADMINUL RESPECTIV CU GRADUL IMPERATOR(PRESUPUN CA ASTA_I GRADUL CEL MAI MARE) ZUZU mi-a dat ban permament pe motiv CHEAT ! DUPA CUM SE POATE OBSERVA..
Eu vreau doar sa inteleg ce s-a intamaplat , de ce am primit ban-ul acesta , consider ca are si o dovada foarte concreta si clara daca si-a permis sa-mi dea ban permanent pe motivul CHEAT

EU ACCEPT ORICE FEL DE VERIFICARE PC NU CONTEAZA CAT O SA DUREZE PUTETI STA SI 1 ZI IN PC-UL MEU , DOAR SA VA DOVEDESC CA NU AM JUCAT CU "ACEL CHEAT" DE CARE SUNT SUSPECTAT !

Mai mentionez ca nu vreau sa fiu motiv de discutie sau sa se faca scandal , daca se poate rezolva sa se rezolve cu vorba buna si atat ca n-avem ce sa ne facem e un joc tampit ..

Multumesc Anticipat !
Danny
STEAM ID: alungatu

Re: Cerere unban foxyyy

Mesajde Danny » 12 Ian 2020, 15:23

Salut.

Nu stiu exact motivul/dovada banului, poate ZuZu te va lamuri, insa istoricul steamului tau de pe wargods arata ca ai fost detectat cu cheaturi de 2 ori.

1. Crosshair AWP pe 03.09.2018
2. Vermillion pe 10.03.2018

That's not nice...
Imagine
foxyyy

Mesajde foxyyy » 12 Ian 2020, 17:41

Salut.

Nu stiu exact motivul/dovada banului, poate ZuZu te va lamuri, insa istoricul steamului tau de pe wargods arata ca ai fost detectat cu cheaturi de 2 ori.

That's not nice...
Bun , din cate stiu cred ca am si eu dreptul sa postez ca sunt "Victima"

Acele 2 inregistrari din war gods-ul meu a fost pe timpul cand eram overwatch pe o comunitate si am vrut sa-i dovedesc unui fondator ca vermillionul iese in war gods si cum poti sa-ti dai seama
Si tinta la awp la fel la unul cand ii se faceau poze nu-i aparea tinta la awp dar de fapt daca intrai cu supremo teamviwer etc programe in pc-ul lui si intrai in pc si-n joc ii se vedea tinta la awp ( omul era bun pe no scope) si asa l-am prins si pe respectivul
Daca mai aveti nelamuriri eu o sa va pot raspunde la absolut ce gasiti impotriva mea :)) nu mi-e rusine nu ma ascund deloc
foxyyy

Mesajde foxyyy » 12 Ian 2020, 17:47

Salut.

That's not nice...
Bun , din cate stiu cred ca am si eu dreptul sa postez ca sunt "Victima"

Acele 2 inregistrari din war gods-ul meu a fost pe timpul cand eram overwatch pe o comunitate si am vrut sa-i dovedesc unui fondator ca vermillionul iese in war gods si cum poti sa-ti dai seama
Si tinta la awp la fel la unul cand ii se faceau poze nu-i aparea tinta la awp dar de fapt daca intrai cu supremo teamviwer etc programe in pc-ul lui si intrai in joc ii se vedea tinta la awp ( omul era bun pe no scope) si asa l-am prins si pe respectivul
Daca mai aveti nelamuriri eu o sa va pot raspunde la absolut ce gasiti impotriva mea :)) nu mi-e rusine nu ma ascund deloc
ELLA

Mesajde ELLA » 12 Ian 2020, 17:54

Ceea ce afirmi tu acum sunt doar vorbe, adică nu poți dovedi cu nimic faptul ca nu ai jucat tu cu acel cod, toți putem face asta. Nu te acuz, doar ca fără dovezi, nimeni nu o sa te creadă, dat fiind faptul ca nu e prima data când ești "discutat" ;)). Eram de față atunci când ai luat ban, rămânând sa se discute și sa își dea Zuzu cu părerea exact. :)
foxyyy

Mesajde foxyyy » 12 Ian 2020, 21:38

Ceea ce afirmi tu acum sunt doar vorbe, adică nu poți dovedi cu nimic faptul ca nu ai jucat tu cu acel cod, toți putem face asta. Nu te acuz, doar ca fără dovezi, nimeni nu o sa te creadă, dat fiind faptul ca nu e prima data când ești "discutat" ;)). Eram de față atunci când ai luat ban, rămânând sa se discute și sa își dea Zuzu cu părerea exact. :)
Zuzu va trebui sa aduca si aceea dovada concreta si clara , acea dovada care dovedeste si arata si se observa ce vreti voi :)))
Eu nu voi mai scrie absolut nimic nu vreau sa mai fac x2 ( dublu post) ca sa nu iau warn sau altceva..

Eu voi astepta dovada si pe langa dovada o explicatie
MOSSUL MOS

Mesajde MOSSUL MOS » 12 Ian 2020, 21:47

Deci...Foxy ..vermilionul. tinta awp si restul nu sunt decat dovezi ca ai umblat cu prostii. Faptul ca ai facut WG in decembrie si acum zici ca nu merge iar da o nota proasta .Sincer sunt deajuns pentru a primi un contra unban din partea mea.
Acum...eu unul..sper sa nu ma insel...cred ca meriti a doua sansa....singurul argument este ca ai avut o atitudine civilizata pe server ATAT!
Zuzu--> TU esti cel care hotaraste...avand in vedere ca am mai dat sanse si altora, eu mi-am zis parerea dar....SUNT INTRUTOTUL DE ACORD CU CE VA HOTARI ZUZU!
ZuZu

Mesajde ZuZu » 12 Ian 2020, 22:02

din păcate nu am acces la un PC acum iar pe scurt:
Ai făcut n teste wargods, unul după altul uneori, acum nu îți mai functioneaza. și nu cred asta.
Alții au încercat diverse cheaturi pentru testarea anti cheatului, unii au primit VAC ban( VAC este un anti cheat prost dar totuși mai prinde câte ceva) Tu cum ai știut că este detectat de WG și de VAC nu? Așa o simplă coincidență fara probe anterior .. Eu nu cred că ai găsit pentru prima probă deja un cheat bun. Eu unul nu as încerca pe steamul meu, îl am de câțiva ani, am prieteni/amici pe el și nu as risca sa testez cheaturi... Tu ai mers la risc sau ai știut de undeva că funcționează?
Nu a fost doar decizia mea,au mai fost și alți admini de aceeași părere in acea seara,așa am luat decizia la momentul respectiv.
Imagine
foxyyy

Mesajde foxyyy » 12 Ian 2020, 23:28

Ai făcut n teste wargods, unul după altul uneori, acum nu îți mai functioneaza. și nu cred asta.
Alții au încercat diverse cheaturi pentru testarea anti cheatului, unii au primit VAC ban( VAC este un anti cheat prost dar totuși mai prinde câte ceva) Tu cum ai știut că este detectat de WG și de VAC nu? Așa o simplă coincidență fara probe anterior .. Eu nu cred că ai găsit pentru prima probă deja un cheat bun. Eu unul nu as încerca pe steamul meu, îl am de câțiva ani, am prieteni/amici pe el și nu as risca sa testez cheaturi... Tu ai mers la risc sau ai știut de undeva că funcționează?
Nu a fost doar decizia mea,au mai fost și alți admini de aceeași părere in acea seara,așa am luat decizia la momentul respectiv.
Bun sa inteleg ca pe scurt tu ai luat o decizie cu cativa admini nu ?
Sa inteleg ca nu exista absolut nici o dovada ?
Nu frate nu incerc coduri doar pentru ce sa fiu mai bun ca voi ? :)))
Zic ce-am zis aboslut tuturora , ma joc doar din placere acest joc sa stii si tu , imi cer scuze ca ma adresez asa poate esti cu mult mai mare decat mine
Hai sa-ti spune ceva Zuzu , eu nu vad rostul acestui joc cu coduri ti-am zis si le-am zis multora cu , care vorbesc pe acest server AVETI BANUIELI , SUNTETI FOARTE CURIOSI CU CE JOC SI CUM JOC , accept orice fel de verificare , accept orice doar ca sa va demonstrez ca eu nu joc cu ce crezi tu CHEAT mai pe scurt ...

Doar m-ai mai vazut cum joc si dar atunci in ziua aia in care mi-ai dat ban cred ca te-au mai influentat foarte multi :)) poate ca te-au influentat destul de prost
Parerea mea ...

Stai calm si eu steam-ul acesta de foarte multi ani acest cont a fost de rezerva , contul actual mi-a fost spart si n-am mai reusit sa-l recuperez absolut deloc am facut tickete peste tickete catre STEAM dar n-am rezolvat nimic , daca era sa am contul actual si ai fi observat orele de pe joc cele 8k posibil mai putin sau mai mult dar stiu sigur 8k ore pe 1.6 doar 1.6 atat + cele 2k de pe contul acesta adica 10k ore , tovarase crede-ma ca nu-s vreun copilas de ala .. da mai sunt si de varsta mea care ii dor fix in cot de jocul altora ...

in fine eu sper ca aceasta decizie sa se schimbe ca cel putin 2 oameni de pe aceasta comunitate s-ar simti foarte prost

SI LA FAZA CU WAR GODS-UL AM MENTIONAT SI MENTIONEZ IARA AM WINDOWS 7 ZUZULE AM MAI INTALNIT CA MINE CARE CATEODATA LE DA EROARE CATEODATA NU LE DA ELOARE CAND LE MERGE CAND NU LE MERGE , CE VOIAI SA FAC ... AM FACUT CE-AM CONSIDERAT EU MAI BINE AM FACUT SCREENSHOT + CU STEAM-UL MEU DESCHIS CA SA SE VADA SA NU ZICA UNQ CA E LUATA DE PE NET SAU CE V-AR MAI TRECE PRIN CAP ... DACA DATI BAN PENTRU O PROSTIE DE WAR GODS CARE SI ALA V-AR PUTEA INDUCE IN EROARE CA SI WAR GODS-UL NU E CINE STIE CE NU E CEL MAI SFANT "DETECTOR DE CODURI" :))) CUM CREDETI VOI AM INTALNIT CODATI CARE AU ASCUNS CODUL DE WAR GODS SI CEL MAI USOR O FACI PE W8 SI W10 DAR IN SPECIAL PE W10
AM AVUT MULTE EXPERIENTE PE ACEST JOC ZUZULE CU MULTI CODATI PE LA WAR NIGHT-URI WAR DAY-URI , FASTCUP , GATHER UNDE CICA ACOLO NU POTI INTRA CU COD CA JOCI CU ANTICHEAT :)) S-A STRICAT SI GHATER-UL ACUM A APARUT FASTCUP :))) SE V-A STRICA SI ASTA CA MEREU SE VOR GASI CODURI PENTRU ORICE !
CREDETI CA DOAR PE PUBLICE SE POATE JUCA CU CODURI ?

eu am terminat ce-am avut de zis !
m-am linistit acum stiu cum am luat ban si de ce si cum motivul ala cheat e pus sa fie .. pana nu vad o dovada foarte clara care sa dovedeasca clar ca e vorba despre cheat pentru mine acest ban e dat sa fie dat ca am mai auzit ca s-a mai dat banuri asa sa fie date macar :))
motivul ar fi unul de genul mai cam pe fata DECIZIE.STAFF ! :)) cum ai spus si tu cum ai hotarat tu :))
foxyyy

Mesajde foxyyy » 12 Ian 2020, 23:38

Bun sa inteleg ca pe scurt tu ai luat o decizie cu cativa admini nu ?
Sa inteleg ca nu exista absolut nici o dovada ?
Nu frate nu incerc coduri doar pentru ce sa fiu mai bun ca voi ? :)))
Zic ce-am zis aboslut tuturora , ma joc doar din placere acest joc sa stii si tu , imi cer scuze ca ma adresez asa poate esti cu mult mai mare decat mine
Hai sa-ti spune ceva Zuzu , eu nu vad rostul acestui joc cu coduri ti-am zis si le-am zis multora cu , care vorbesc pe acest server AVETI BANUIELI , SUNTETI FOARTE CURIOSI CU CE JOC SI CUM JOC , accept orice fel de verificare , accept orice doar ca sa va demonstrez ca eu nu joc cu ce crezi tu CHEAT mai pe scurt ...

Doar m-ai mai vazut cum joc si dar atunci in ziua aia in care mi-ai dat ban cred ca te-au mai influentat foarte multi :)) poate ca te-au influentat destul de prost
Parerea mea ...

Stai calm si eu steam-ul acesta il am de foarte multi ani acest cont a fost de rezerva , contul actual mi-a fost spart si n-am mai reusit sa-l recuperez absolut deloc am facut tickete peste tickete catre STEAM dar n-am rezolvat nimic , daca era sa am contul actual si ai fi observat orele de pe joc cele 8k posibil mai putin sau mai mult dar stiu sigur 8k ore pe 1.6 doar 1.6 atat + cele 2k de pe contul acesta adica 10k ore , tovarase crede-ma ca nu-s vreun copilas de ala .. da mai sunt si de varsta mea care ii dor fix in cot de jocul altora ...

in fine eu sper ca aceasta decizie sa se schimbe ca cel putin 2 oameni de pe aceasta comunitate s-ar simti foarte prost

SI LA FAZA CU WAR GODS-UL AM MENTIONAT SI MENTIONEZ IARA AM WINDOWS 7 ZUZULE AM MAI INTALNIT CA MINE CARE CATEODATA LE DA EROARE CATEODATA NU LE DA ELOARE CAND LE MERGE CAND NU LE MERGE , CE VOIAI SA FAC ... AM FACUT CE-AM CONSIDERAT EU MAI BINE AM FACUT SCREENSHOT + CU STEAM-UL MEU DESCHIS CA SA SE VADA SA NU ZICA UNQ CA E LUATA DE PE NET SAU CE V-AR MAI TRECE PRIN CAP ... DACA DATI BAN PENTRU O PROSTIE DE WAR GODS CARE SI ALA V-AR PUTEA INDUCE IN EROARE CA SI WAR GODS-UL NU E CINE STIE CE NU E CEL MAI SFANT "DETECTOR DE CODURI" :))) CUM CREDETI VOI AM INTALNIT CODATI CARE AU ASCUNS CODUL DE WAR GODS SI CEL MAI USOR O FACI PE W8 SI W10 DAR IN SPECIAL PE W10
AM AVUT MULTE EXPERIENTE PE ACEST JOC ZUZULE CU MULTI CODATI PE LA WAR NIGHT-URI WAR DAY-URI , FASTCUP , GATHER UNDE CICA ACOLO NU POTI INTRA CU COD CA JOCI CU ANTICHEAT :)) S-A STRICAT SI GHATER-UL ACUM A APARUT FASTCUP :))) SE V-A STRICA SI ASTA CA MEREU SE VOR GASI CODURI PENTRU ORICE !
CREDETI CA DOAR PE PUBLICE SE POATE JUCA CU CODURI ?

eu am terminat ce-am avut de zis !
m-am linistit acum stiu cum am luat ban si de ce si cum motivul ala cheat e pus sa fie .. pana nu vad o dovada foarte clara care sa dovedeasca clar ca e vorba despre cheat pentru mine acest ban e dat sa fie dat ca am mai auzit ca s-a mai dat banuri asa sa fie date macar :))
motivul ar fi unul de genul mai cam pe fata DECIZIE.STAFF ! :)) cum ai spus si tu cum ai hotarat tu :))

Înapoi la “Cereri UnBan”