Propunere modificare regulament

Danny
STEAM ID: alungatu

Propunere modificare regulament

Mesajde Danny » 02 Ian 2019, 17:57

Propun adaugarea in regulament a unui punct in care sa se specifice ca este strict interzis sa cumperi mai mult de 1 he, 2 flashuri si 1 smoke. Eventual un addon care sa nu permite cumpararea de mai multe grenazi... de ce spun asta? Pentru ca unii jucatori (eu am patit-o datorita lui ZeuS, pe dust2_2006), pe dust2 de exemplu, arunca N smoke-uri la poarta pe mid in felul asta facand celorlalti jucatori sa le mearga jocul in frame-uri.

Nu toti au calculatoare de 2000 euro sau eu stiu sa le mearga cu 100 fps-uri in smoke.
GagaD

Re: Propunere modificare regulament

Mesajde GagaD » 02 Ian 2019, 18:15

E permis, nu e vina lui zeus ca nu are X pc bun, el profita legal de acel buy time de aproximativ 15 secunde !:D
Daca era deranjant scurta timpul de buy ! sau facea moon ceva .
Exista restrictie decat la flash la 2 flash, nu mai poti arunca 2 runde parca L:))
Regulamentul specifica deja " 12. Toate armele sunt permise pe toate hartile. " .
Si mie imi merge grav laptopul cand cineva incepe si vorbeste la microfon, arunca grenada, apare inamic in fata mea ( max 50 metri ) scade fps de la 100 la 30-20-15 ceea ce e grav, direct in poze.. si nu le pot interzice sa nu vorbeasca, sa nu arunce grenazi.. :)
Strang bani pentru un desktop, cu ajutorul lui hocc , care ma ajuta sa imi iau ceva bunicel :)
Imagine
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 02 Ian 2019, 18:46

Inteleg ca unii nu au calculatoare asa bune, dar totusi jocul e vechi. Nu cred ca iti trebuie un calculator de 2000 euro sa nu iti sacadeze in smoke.
Poate trebuie modificate niste setari si atunci o sa mearga mai bine.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
protection

Mesajde protection » 02 Ian 2019, 20:29

Eu nu am pc slab deloc dar imi lipseste o placa video dedicata iar din cauza asta cand intru in smoke, imi scad fps-urile dramatic.

///Editare tarzie: Si ca sa fiu on topic, nu sunt de acord cu propunerea lui Danny.
Consider ca jocul ar trebui sa fie liber, cu tot ceea ce ofera el.
ZuZu

Mesajde ZuZu » 02 Ian 2019, 22:42

Adevarul este ca nu e prea corect sa profiti de multe grenazi intr-o singura runda, pe unele harti .. in general harti mici, sa poti cumpara 3-4 he pe runda :lol: dar e un joc foarte vechi, ne bucuram de el asa cum este. Mereu ii vom gasi o chichiță :x daca tot adaugam pluginuri pentru orice apoi ne plangem ca merge sv greu ..
Imagine
Danny

Mesajde Danny » 02 Ian 2019, 23:43

Daca pun smoke urile pe 16 bit sau vreo setare din cfg sa nu ma incurce smoke ul, tot eu iau ban ca umblu cu "cheat" uri. Nu i problema de un smoke, doua.. dar daca voi considerati ca e OK sa stea unu sa arunce 20 smoke uri in poarta doar sa faca lag inamicului sa l poata omora.. in loc sa l omoare cu arma, cum a fost gandit jocul... inseamna ca nu inteleg eu jocul.

Am laptop care m a costat la vremea lui aprox 1000€, i7, 8GB ram, SSD cu placa video dedicata... si totusi imi mergea drastic in smoke urile alea ptr ca joc cu toate detaliile pe full, frumos, corect.. si nu cu combinatii de setari care sa nu mi afecteze perfomantele in smoke.

Se vroia parca a fi un joc de placere, unde te relaxezi, chiar de iei sau dai o lama.. dar sa fii atat de lame sa arunci smoke uri si alte prostii doar doar scazi fps urile inamicului... patetic. Ramane doar sa mai dea vreounu flood serverului in timp ce jucam ca sa facem ping uri mari sa ne poata omora.
ZuZu

Mesajde ZuZu » 03 Ian 2019, 00:32

Daca joci cu toate detaliile pe full asta nu inseamna ca joci mai corect ca altul care joaca pe low :lol: una este sa bagi 1000 de setari sa incerci sa trisezi si alta este sa joci pe low pentru a nu pierde fps-urile pentru ca atata duce sistemul :D
Imagine
Danny

Mesajde Danny » 03 Ian 2019, 00:37

Da, insa daca jocul permite acele setari, care voi le considerati cheat.. de ce nu le permiteti? Ca tot spunea cineva mai sus ca vrea jocul cat mai free...

OK, free game.. dar cu niste limite.. zic eu. Si limitarea smoke urilor sau HE sau etc.. e o limita buna. Nu sa arunc 20 smoke uri.. sau 10 HE din spawn la tero catre CT pe de_alexandra.. si exemplele pot continua.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 03 Ian 2019, 10:28

Un smoke costa 300$, cu maximul de bani de 16000$ poti cumpara 5 smoke-uri. Iar asta o poti face doar o runda.
Nu cred ca este o problema asa mare.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
hocc

Mesajde hocc » 03 Ian 2019, 12:39

Aveti dreptate, treaba asta cu aruncatul grenazilor din spawn tine de bun simt. Dar nu vad sa fie o problema asa de mare incat sa fie restrictionata. Tot ce trebuie sa faci, e sa te duci prin alta parte, daca iti scade fps-u asa tare in smoke. La HE-uri la fel, te duci de acolo, ca nu te tine nimeni legat sa arunce ceilalti cu HE-uri dupa tine.

Va rog totusi, sa nu va mai laudati atata calculatoarele, cei care aveti probleme in smoke. Nu stiu ce inseamna pt voi un PC bun, dar daca va scade fps-u in smoke la un joc de aproape 20 de ani, ala nu e PC bun, punct.
Am pus aici un link la un video facut acum. Am aruncat 17 smoke-uri pe mid, fps-u a ramas tot 100 (vedeti sus in coltul din stanga). Si nu, nu trebuie sa ai o racheta de calculator pentru asta. E destul doar sa nu fie din 1900 toamna.
https://www.youtube.com/watch?v=OniGlbbFgX8

Înapoi la “Sugestii, Idei si Propuneri Server”