[Acceptat]reclamatie staff admini miez.ro

pui de drac

[Acceptat]reclamatie staff admini miez.ro

Mesajde pui de drac » 10 Noi 2019, 13:49

In urma cereri de unban respinsa de mo0n, in baza a ceea ce a zis unul dintre adminii prezenti pe server, fara print la consola sau vreo dovada ca am jignit serverul, reclam situatia de a fi banat pe un motiv neexistent.
Conform regulamentului, daca un nume de jucator este ofensator sau reprezinta o denumire indecenta, se schimba numele.
In cazul dat cucugol a fost considerat ........nu stiu cum si schimbat in fanmiez. Am schimbat numele in niste tarani ca stare de fapt bazata pe actiunea romanului, razbunare si intrigi, sa-l cititi daca nu ma credeti, dupa care am realizat ca ar putea fi interpretat altfel si am schimbat in mana moarta.
Banul a fost dat pe mana moarta motiv raus.

Ulterior au facut legatura cu schimbarea numelui ca sa se scoata ca au dat ban doar pe baza impulsului de moment fara un motiv intemeiat.
Nu vad sa se dezvolte o comunitate, chiar unul dintre admini comenta ca nu au fost atatia pe server niciodata, pe ambitii si decizii luate sub influenta "pentru ca pot".
Babel

Re: reclamatie staff admini miez.ro

Mesajde Babel » 10 Noi 2019, 14:45

1. Nu ai respectat modelul reclamației.

2. Mortal te-a Banat. Eram pe server în acel moment. Dacă te banam eu îți dădeam și "dovada" pe care ai menționat-o mai sus. Atâta timp cât nu te.am Banat eu, de ce să-ți prezint eu dovada? Sunt dator în cazul în care Banez eu personal un player sa am dovada.

3. Pe server la noi nu o sa vezi playerii banati aiurea.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 10 Noi 2019, 15:04

Pui de drac, o sa iti explic cum este sitatia din punctul meu de vedere.
Din numele de utilizator, numele de pe server si adresa de email pari genul de persoana care ii place sa se dea in stamba. Nu stiam daca sa dau accept sau nu la user pe forum dupa adresa de email. In plus la cererea de unban nu ai citit regulamentul.

Prima regula a serverului este ca accesul pe server este un privilegiu, nu un drept. Deci ca sa poti sa joci la noi trebuie sa ai un comportament civilizat care nu deranjaza pe altii. Serverul nu este o institutie publica unde toti au dreptul sa intre, primim jucatorii care mentin o atmosfera placuta.
Iar adminii sunt si ei jucatori care vegheaza la bunul mers al serverului, si care nu au chef de toate harfele unor jucatori.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Imagine
pui de drac

Mesajde pui de drac » 10 Noi 2019, 21:17

Asa eram acum 15 ani :) cand am facut credentialele de logare si le-am pastrat.
Experienta m-a invatat sa nu judec oamenii la prima impresie.
Veti invata si voi :).
Pana atunci spor la fraguri !!!
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 10 Noi 2019, 21:47

Omul cat traieste invata. Pe langa impresie te'am judecat si dupa actiunile tale.
Mersi si spor si tie.
Imagine
pui de drac

Mesajde pui de drac » 12 Noi 2019, 10:56

Am jucat 3 harti pe serverul acesta. Am avut un nume zic eu decent. Ca actiuni m-am limitat la a juca, fara a avea vreo reactie, dialog cu adminii sau jucatorii de pe server. Faptul ca am o adresa de mail mai altfel, sau numele meu este nu stiu cum, nu cred ca priveste pe nimeni, pentru ca nici eu nu judec numele de joc al altcuiva si sa pun o eticheta persoanei in baza acestuia. Din ce observ, in luarea deciziei de unban, este vorba de orgoliu si faptul ca mortal este administrator, probabil si fondator al serverului si nu de justetea unei decizii.
Daca nu inchizi acest topic imi va face placere sa polemizam pe acest subiect.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 12 Noi 2019, 17:25

Nu inchid topicul, putem sa discutam.
Eu voiam sa inchid direct cererea de unban pentru ca nu ai citit regulamentul, dar am zis sa vedem si ce are adminul de spus. Apoi am vazut ca 2 admini au zis ca ai jignit pe server si am inchis cererea. Pe de alta parte nu poti sa iti pui orice nick si sa zici ca nu ai treaba cu nimeni.
Mortal sau Babel ce s-a intamplat mai exact?
Imagine
ZuZu

Mesajde ZuZu » 12 Noi 2019, 20:27

Din punctul meu de vedere doar din ce se vede aici .. nu cred ca este un motiv intemeiat chiar de ban permanent.
- In chat nu apare nimic ofensator.
- singurul lucru care ar parea ofensator a fost acel nick "niste tarani" care intr-adevar se putea interpreta intr-un fel ofensator fie ca a fost sau nu cu intentie.
Sunt prea multi copii care au astfel de limbaj .. la modul ofensator .. si de multe ori chiar esti sictirit sa ii mai rogi sa schimbe nickul .. sa vorbeasca frumos, penrtu ca e in zadar.

In cazul in care au fost si alte jigniri, poate la microfon.. sau eu stiu, nu a vrut sa schimbe nick la insistentele adminului sau orice alte ""öbraznicii"" , nu am idee..
Dar atata timp cat e.. sa zicem: o neintelegere, Nu putem sa banam un jucator doar pentru nick "cucugol" sau o poza la steam fie ca este ceva ofensator, atata timp cat nu iti este adresat tie si cum nu vezi clar poza decat daca dai click pe profil... eu zic ca nu e corect sa banam jucatorii.
Eu cred ca trebuie sa fim cu totii putini mai permisivi, suntem oameni maturi, iar nick-ul "cucugol" eu nu il vad sa fie asa de vulgar ... sa deranjeze pe cineva, sa se simta.. nu stiu in ce fel nasol de la nick-ul asta :lol:
Imagine
Dragos

Mesajde Dragos » 12 Noi 2019, 22:37

Dupa limbaj pari o persoana cu capul pe umeri (ma refer la cuvintele pe care le folosesti cand te exprimi aici pe forum), daca este asa si nu ma insel inseamna ca te incadrezi in standardele comunitatii noastre....dar faza cu nickul e copilarism...eu nu zic ca m-a deranjat nick ul "cucugol" dar nici tu nu ai reactionat ok sa iti pui apoi numele "niste tarani"....mai degraba scriai in chat ca nu ti se pare ok cum a actionat adminul si vedeam cum se rezolva. Dupa parerea mea nu merita ban permanent pentru asta, eram pe server si nu imi amintesc sa fi injurat la microfon sau in chat. Daca vreti sa ii mai dam o sansa sa joace aici eu sunt pro.
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 13 Noi 2019, 08:30

Da, putem sa ii mai dam o sansa si vedem daca suntem pe acelasi asentiment.
Imagine

Înapoi la “Reclamatii Admini”