Reinstal Linux

mo0n_sniper
Site Admin

Reinstal Linux

Mesajde mo0n_sniper » 26 Apr 2016, 18:11

Ieri a fost reinstalat serverul de linux. Am trecut la ultima versiune de Fedora: 23 Server
De altfel am revenit pe filesystem-ul ext4 deoarce btrfs avea multe bug-uri si era si mai incet.

Cu reinstalarea sistemului de operare am reinstalat si Siteul, Forumul si serverul de Cstrike.
Daca observati probleme adaugati un coment.
I will not die a faceless slave forgotten by history.
Ares
STEAM ID: https://steamcommunity.com/profiles/76561197981619133/

Re: Reinstal Linux

Mesajde Ares » 15 Dec 2018, 14:47

Un sfat util pentru viitor, incearca CentOS, din punctul meu de vedere mult mai ok ca si stabilitate, si chiar si ca resurse. platforma este aceeasi, doar ca fedora e strict pentru home useri, CentOS e versiunea mai ok a fedora, ca doar toate pleaca de la kernel ul de baza de la Red Hat, dar au adus imbunatatiri la partea stabilitate.
Nu pot sa ma pronunt in privinta versiunii noi de CentOS , 7.x, eu am folosit in Data Center ul propriu pana acum 2 ani numai CentOS 6.x, cu absolut toate cele necesare atat pe partea de gaming, cat si web-hosting, si am fost foarte multumit de absolut toate rezultatele ... bineinteles .. SSD RAID 10 sfant pe servere ..
Stiu ca este un topic vechi, si probabil deja ati migrat cu totul la vreo firma de hosting pentru a scapa de belelele de toate zilele cu flood, net, etc ...
GagaD

Mesajde GagaD » 16 Dec 2018, 13:55

multumim de sfat :D
Imagine
mo0n_sniper
Site Admin

Mesajde mo0n_sniper » 03 Ian 2019, 19:53

Ares scrie:Un sfat util pentru viitor, incearca CentOS, din punctul meu de vedere mult mai ok ca si stabilitate, si chiar si ca resurse. platforma este aceeasi, doar ca fedora e strict pentru home useri, CentOS e versiunea mai ok a fedora, ca doar toate pleaca de la kernel ul de baza de la Red Hat, dar au adus imbunatatiri la partea stabilitate.
Nu pot sa ma pronunt in privinta versiunii noi de CentOS , 7.x, eu am folosit in Data Center ul propriu pana acum 2 ani numai CentOS 6.x, cu absolut toate cele necesare atat pe partea de gaming, cat si web-hosting, si am fost foarte multumit de absolut toate rezultatele ... bineinteles .. SSD RAID 10 sfant pe servere ..
Stiu ca este un topic vechi, si probabil deja ati migrat cu totul la vreo firma de hosting pentru a scapa de belelele de toate zilele cu flood, net, etc ...

Multumesc de sfat. Am ales fedora pentru ca are softuri/pachete mai noi. Da, serverul este hostat la o firma pentru protectie DDoS.
Tu ce folosesti ca protectie impotriva atacurilor?
I will not die a faceless slave forgotten by history.

Înapoi la “Anunturi”